RN731JTTD3051B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3051B50
Description
RES 3.05K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.05kOhm
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD3051B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3051B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.05kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C