RN731JTTD3051B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3051B25
Description
RES 3.05K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
3.05kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3051B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3051B25
RN73 Series, Thin Film, 3.05kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C