RN731JTTD3051A10
Mfr.Part #
RN731JTTD3051A10
Description
RES 3.05K OHM 0.05% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Mounting Feature :
Resistance :
3.05kOhm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.05%
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD3051A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3051A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.05kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C