RN731JTTD3050F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3050F25
Description
RES 305 OHM 1% 1/16W 0603
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Resistance :
305Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Mounting Feature :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD3050F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3050F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 305Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C