RN731JTTD3050B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3050B50
Description
RES 305 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Resistance :
305Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD3050B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3050B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 305Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C