RN731JTTD3050B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3050B25
Description
RES 305 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
305Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3050B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3050B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 305Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C