RN731JTTD3013F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3013F25
Description
RES 301K OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Resistance :
301kOhm
Datasheets
RN731JTTD3013F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3013F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 301kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C