RN731JTTD3013F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3013F100
Description
RES 301K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Resistance :
301kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3013F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3013F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 301kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C