RN731JTTD3013D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3013D25
Description
RES 301K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
301kOhm
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD3013D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3013D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 301kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C