RN731JTTD3013B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3013B25
Description
RES 301K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
301kOhm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
2
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3013B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3013B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 301kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C