RN731JTTD3012F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3012F50
Description
RES 30.1K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
30.1kOhm
Datasheets
RN731JTTD3012F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3012F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C