RN731JTTD3012F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3012F25
Description
RES 30.1K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
e3
Factory Lead Time :
10 Weeks
Resistance :
30.1kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD3012F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3012F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C