RN731JTTD3012F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3012F100
Description
RES 30.1K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
RN73
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
30.1kOhm
Datasheets
RN731JTTD3012F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3012F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C