RN731JTTD3012D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3012D25
Description
RES 30.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
yes
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
30.1kOhm
yes
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD3012D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3012D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C