RN731JTTD3012C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3012C25
Description
RES 30.1K OHM 0.25% 1/16W 0603
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
2
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
30.1kOhm