RN731JTTD3012B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3012B50
Description
RES 30.1K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
RN73
Power Rating :
63mW
Resistance :
30.1kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD3012B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3012B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C