RN731JTTD3012B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3012B25
Description
RES 30.1K OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
171
In Stock :
171
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
800μm
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
30.1kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Length :
1.6mm
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Published :
Datasheets
RN731JTTD3012B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3012B25
RN73 Series, Thin Film, 30.1kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C