RN731JTTD3012B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3012B05
Description
RES 30.1K OHM 0.1% 1/16W 0603
yes
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Resistance :
30.1kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD3012B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3012B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C