RN731JTTD3012A25
Mfr.Part #
RN731JTTD3012A25
Description
RES 30.1K OHM 0.05% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
30.1kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.05%
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD3012A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3012A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C