RN731JTTD3011F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3011F100
Description
RES 3.01K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
3.01kOhm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3011F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3011F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.01kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C