RN731JTTD3003F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3003F50
Description
RES 300K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
300kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD3003F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3003F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 300kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C