RN731JTTD3003F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3003F25
Description
RES 300K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
300kOhm
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3003F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3003F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 300kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C