RN731JTTD3003F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3003F100
Description
RES 300K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Resistance :
300kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD3003F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3003F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 300kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C