RN731JTTD3003D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3003D100
Description
RES 300K OHM 0.5% 1/16W 0603
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
300kOhm
Height :
450μm
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD3003D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3003D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 300kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C