RN731JTTD3002F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3002F50
Description
RES 30K OHM 1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW