RN731JTTD3000D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3000D25
Description
RES 300 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
300Ohm
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW