RN731JTTD3000D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3000D100
Description
RES 300 OHM 0.5% 1/16W 0603
Thin Film
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Case Code (Metric) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
300Ohm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V