RN731JTTD3000C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3000C25
Description
RES 300 OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
300Ohm
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Datasheets
RN731JTTD3000C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3000C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 300Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C