RN731JTTD29R8B50
Mfr.Part #
RN731JTTD29R8B50
Description
RES 29.8 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
29.8Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
e3
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD29R8B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD29R8B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 29.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C