RN731JTTD29R4F25
Mfr.Part #
RN731JTTD29R4F25
Description
RES 29.4 OHM 1% 1/16W 0603
2
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
29.4Ohm
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD29R4F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD29R4F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 29.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C