RN731JTTD2982D25
Mfr.Part #
RN731JTTD2982D25
Description
RES 29.8K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
29.8kOhm
Tolerance :
±0.5%
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD2982D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2982D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 29.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C