RN731JTTD2982B50
Mfr.Part #
RN731JTTD2982B50
Description
RES 29.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Series :
RN73
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Resistance :
29.8kOhm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD2982B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2982B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 29.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C