RN731JTTD2943D100
Mfr.Part #
RN731JTTD2943D100
Description
RES 294K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Resistance :
294kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD2943D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2943D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 294kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C