RN731JTTD2942C50
Mfr.Part #
RN731JTTD2942C50
Description
RES 29.4K OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Resistance :
29.4kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W