RN731JTTD2942C10
Mfr.Part #
RN731JTTD2942C10
Description
RES 29.4K OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
29.4kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm