RN731JTTD2941F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2941F50
Description
RES 2.94K OHM 1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
2.94kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD2941F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2941F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.94kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C