RN731JTTD2911F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2911F100
Description
RES 2.91K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Resistance :
2.91kOhm
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C