RN731JTTD2911D25
Mfr.Part #
RN731JTTD2911D25
Description
RES 2.91K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
2.91kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD2911D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2911D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.91kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C