RN731JTTD28R7D100
Mfr.Part #
RN731JTTD28R7D100
Description
RES 28.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
28.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD28R7D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD28R7D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 28.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C