RN731JTTD28R7B50
Mfr.Part #
RN731JTTD28R7B50
Description
RES 28.7 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
28.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD28R7B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD28R7B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 28.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C