RN731JTTD28R4F50
Mfr.Part #
RN731JTTD28R4F50
Description
RES 28.4 OHM 1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Resistance :
28.4Ohm
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD28R4F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD28R4F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 28.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C