RN731JTTD28R4D25
Mfr.Part #
RN731JTTD28R4D25
Description
RES 28.4 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
28.4Ohm
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD28R4D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD28R4D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 28.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C