RN731JTTD28R4D100
Mfr.Part #
RN731JTTD28R4D100
Description
RES 28.4 OHM 0.5% 1/16W 0603
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Resistance :
28.4Ohm
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD28R4D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD28R4D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 28.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C