RN731JTTD28R0B25
Mfr.Part #
RN731JTTD28R0B25
Description
RES 28 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Resistance :
28Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD28R0B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD28R0B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 28Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C