RN731JTTD2873F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2873F50
Description
RES 287K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
287kOhm
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD2873F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2873F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 287kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C