RN731JTTD2872D100
Mfr.Part #
RN731JTTD2872D100
Description
RES 28.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
28.7kOhm
Pbfree Code :
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD2872D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2872D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 28.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C