RN731JTTD2870D100
Mfr.Part #
RN731JTTD2870D100
Description
RES 287 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
287Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD2870D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2870D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 287Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C