RN731JTTD2870B25
Mfr.Part #
RN731JTTD2870B25
Description
RES 287 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
287Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD2870B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2870B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 287Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C