RN731JTTD2842C10
Mfr.Part #
RN731JTTD2842C10
Description
RES 28.4K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
28.4kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%