RN731JTTD2842A10
Mfr.Part #
RN731JTTD2842A10
Description
RES 28.4K OHM 0.05% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
RN73
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
28.4kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD2842A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2842A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 28.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C